یکی از الویت های جدی در نظام مالیاتی مبارزه با فرار مالیاتی است

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین به نقل از رسانه مالیاتی ایران، محمدرضا نوری رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: پرداخت کنندگان مالیات باید اطلاعات واقعی درآمدهای خود را به صورت دقیق به نظام مالیاتی ارائه دهند تا بر اساس قانون با واقعیت تطبیق داده شوند و در سامانه جمع آوری گردد.
نوری با اشاره به اینکه کشور در حال حاضر با شرایط تحریم اقتصادی روبروست گفت : این موضوع باعث می‌شود اتکا به درآمدهای مالیاتی، بیش از پیش خود را نشان دهد و تمرکز تأمین منابع مالی بر درآمدهای مالیاتی دوچندان گردد. به همین جهت، مقابله با فرار مالیاتی از اهمیت بسیاری برخوردار است و از اولویت‌های جدی در نظام مالیاتی بشمار می رود و در این راستا، افرادی که از پرداخت مالیات فرار کنند، مورد پیگیری قرار می‌گیرند.
رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد مالیات کشور در شهر و استان تهران وصول می‌شود،بیان کرد : بیش از ۱۰۰ درصد درآمدهای مالیاتی که در سال گذشته برای تهران پیش‌بینی شده بود، محقق شده است، به نحوی که سال گذشته ۱۴۱ هزار میلیارد تومان مالیات در کشور وصول شده است که ۸۰ هزار میلیارد تومان آن یعنی بیش از ۵۵درصد آن در تهران محقق شده و در سال جاری نیز پیش‌بینی می‌شود ۱۸۰ هزار میلیارد تومان مالیات در کشور وصول شود که بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان آن به تهران اختصاص دارد.

نوری با اشاره به اینکه ساماندهی جدی اخذ مالیات از کسب‌وکارهای اینترنتی آغاز شده است، گفت: این موضوع شامل استارت آپ ها و شرکت‌های مهم زنجیره‌ای می‌شود که به طور ویژه مورد بررسی قرار می‌گیرند و برنامه حسابرسی مالیاتی ویژه‌ای برای این دسته از مودیان داریم، به نحوی که اطلاعات کسب‌وکارهای اینترنتی از سازمان تجارت الکترونیک به سازمان امور مالیاتی داده می‌شود و فرایند وصول مالیات از آنها آغاز خواهد شد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *